Case #2 - Jaké jsou tvé limity?


Mladý muž prišel, že má problém s prítelkyní. Mel zájem na tom, aby jejich vztah dále pokracoval, ale ona chtela odklad, a ackoliv si myslela, že ho miluje, zdálo se, že ztrácí zájem a chtela méne závislý vztah. Byl frustrovaný a v této situaci se necítil príliš mocný. Vypadalo to, jako by ona mela udelat neco predtím, než se mel udelat nejaký postup. Krom mackání své košile, nevedel, co delat. Ona byla nerozhodná a vubec nevedela, co chce.

Nejdríve jsme prozkoumali, kým on je. V celostní medicíne ,máme menší zájem o nalezení rešení a více se zamerujeme na zvýšení uvedomení. Takže otázka "Kdo jsi?" za mnoha okolností je klícem. Ackoliv se zdálo, že byl v pozici, kde nemel moc na výber, muselo se zacít s nalezením jeho vlastních limitu. Urcení sebe sama nám pomáhá pri urcování limitu.

Proto jsme si kladli otázky jako: - Jaké je minimální množství kontaktu, který sneseš? -Jak dlouho jsi ochoten cekat, pred tím, než se pohneš dál? -Jaké je tvé ocekávání úrovne osobní interakce? -Co chceš v dlouhodobém merítku?

Zatímco jsi v tomto oddeleném období, jaké jsou limity a pravidla, kterými se ty sám rídíš, a zeptej se jí na to samé též? Tím, že si urcil své limity, byl schopen uvidet, že nebyl jen v "prosící" pozici, ale byl navíc svou vlastní pozici v tomto vztahu. V celostní medicíne vidíme hranice jako neco velmi duležitého pro propagaci dobrého a cistého kontaktu. Jsou zpusoby, ve kterých chápeme nabourávání hranic a identifikování techto zpusobu nám pomáhá pochopit, proc je klient vyvedený z rovnováhy, a muže se ve vztahu více nalézt.



 Vystavil  Steve Vinay Gunther